Akcja Mur!

W dniach 15 – 17 maja 2009 roku odbyła się 3-dniowa akcja malowania muru stoczniowego na ulicy Jana z Kolna po jego obu stronach.

Z jednej strony muru widocznego od strony miasta malowała Iwona Zając wraz z Młodą Załogą ( Emila Garska, Ania Haśkiewicz, Magdalena Małyjasiak, Karolina Piątkiewicz, Karolina Szambelan). Dziewczyny ubrane w charakterystyczne pomarańczowe kombinezony uzupełniały detale muralu „Stocznia” (www.stoczniaweterze.com), które stały się mniej widoczne w wyniku niesprzyjających warunków atmosferycznych. Dodatkowo stworzyły nowe malowidło ścienne również poświęcone stoczni – „Moja Stocznia”.

W tym samym czasie w związku z festiwalem GRAFFEST na tym samym murze, ale od strony Stoczni Gdańskiej odbył się graffiti jam, czyli spontaniczne malowanie na żywo, które w swoim założeniu zakłada wykreowanie spójnej koncepcji malarskiej odwołującej się do stylistyki graffiti, a wpisującej się w poprzemysłowe otoczenie Stoczni Gdańskiej.

Efekt pracy został pokazany w formie 2-kanałowej projekcji w Teatrze w Oknie w dniu 8 czerwca 2009 roku.

Od momentu powstania w 2004 roku Iwona Zając co roku naprawiała mural „Stocznia”, a pełną dokumentację można zobaczyć tu: http://www.stoczniaweterze.com/?page_id=233.