II panel dyskusyjny

20 października 2018 | Luks Sfera

Gośćmi drugiego spotkania byli młodzi twórcy i wydawcy pism i publikacji artystycznych:

Ilustracja: Dolne Miasto Pany (Kora Kowalska, Szymon Szyszko)

Ilustracja: Dolne Miasto Pany (Kora Kowalska, Szymon Szyszko)

Michał Chojecki – grafik, artysta wizualny, autor książek, założyciel Oficyny Peryferie – działającej w Warszawie pracowni sitodruku i wydawnictwa publikującego książki artystyczne i art-ziny. Adiunkt na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie. W 2015 roku obronił doktorat w dziedzinie książki artystycznej. Prowadzi szeroko zakrojoną działalność edukacyjną z zakresu self-publishing i produkcji książki artystycznej

Maciej Salamon i Maciej Chodziński – gdańscy twórcy wizualni, działający razem w grupie artystycznej “Krecha”, która w latach 2006–2009 wydała 9 autorskich wydań magazynu artystycznego Krecha. Grupa Krecha stworzyła liczne ilustracje do Gazety Wyborczej i Notesu na 6 tygodni. W swoich realizacjach indywidualnych Maciej Salamon zajmuje się sitodrukiem, ilustracją, grafiką projektową i tworzeniem murali, a także działalnością muzyczną (w zespole Nagrobki), a Maciej Chodziński tworzy video i instalacje, zajmuje się też malarstwem, grafiką i sitodrukiem.

Przemysław Gulda – pisarz, dziennikarz kulturalny, znawca kultury punk rocka. Ukończył prawo na Uniwersytecie Gdańskim, przez kilkanaście lat wykładał filozofię i historię prawa na Wydziale Prawa i Administracji UG. Jeszcze w liceum prowadził własne pismo trzecioobiegowe, potem był członkiem kolektywu wydawniczego anarchistycznej Mać Pariadka, od lat na stałe związany z trójmiejską „Gazetą Wyborczą”. Jego teksty goszczą stale na łamach gdyńskiej „Blizy” i nowojorskiego Nowego Dziennika, okazjonalnie m.in. w Chimerze, Filmie, Podróżach. Prowadzi bloga muzycznego na portalu natemat.pl.

Moderacja:
Aleksandra Grzonkowska, Anna Ratajczak – Krajka